Beschrijver: De video gaat over het beroep "Commercieel technicus engineering". Een student commercieel technicus engineering spreekt samen met haar praktijkopleider over haar ervaringen en wat er nodig is om als commercieel technicus engineering aan de slag te gaan. Gedurende de video worden sfeerimpressies getoond van haar beroep en haar werkomgeving. Aan het eind van de video worden alle kenmerken en de benodigde vaardigheden allemaal op een rijtje gezet.
De video begint met centraal in beeld de titel: "Commercieel technicus engineering". Links onderin staat het logo van SBB. Op de achtergrond staat Mayke en de volgende tekst verschijnt: "Student, Mayke Dubbink". De scene gaat over naar Wouter met de volgende tekst in beeld: "Praktijkopleider, Wouter Olde Bijvank". Ze bevinden zich beiden in een magazijn met ventilatoren. In beeld staat het volgende weergeven: "Werkt op de commerciële afdeling van een technisch bedrijf, adviseert klanten en informeert over de ontwikkelingen in het bedrijf en op de markt."
Als eerste komt Mayke aan het woord. Ondertussen is ze in de video aan het werk achter de computer. In de volgende scene telefoneert ze met een klant.
Mayke: Ik doe de opleiding commercieel technicus. Ik loop mijn stage momenteel bij WTA Luchttechniek in Almelo. Mijn werk bestaat grotendeels uit het maken van offertes, maar ook een stukje techniek wat erbij komt kijken. Dat kan zijn een ventilator opendraaien, om te kijken wat er aan de hand is. Als die stuk is. Of een ventilator klaarmaken voor verzending naar de klant. Hier in het bedrijf wordt alles gedaan, van het eerste contact met de klant tot het klare product dat de deur uitgaat.
Ik bel even over de offerte die ik voor u heb uitgebracht. Heeft u daarover nog vragen?
Beschrijver: In de volgende scene komt Wouter aan het woord. In de volgende scene zitten Mayke en Wouter achter een computer. We horen Wouter uitleg geven aan Mayke. Daarna geeft hij feedback over de samenwerking met Mayke.
Wouter: WTA Luchttechniek is een bedrijf dat handelt in ventilatoren. Wij hebben een mooie specialisatie in kunststof ventilatoren. Kunststof ventilatoren worden hoofdzakelijk ingezet, daar waar stalen ventilatoren het niet volhouden of niet functioneren.
Wat met name van belang is, is dat ze met waterstof gaan werken. Daarbij zijn de motoren pool-omschakelbaar en moeten de werkschakelaars zespolig aardlek-gecertificeerd worden.
Ik vind het heel prettig samenwerken. Mayke is enorm punctueel. Ik doe zaken wat meer uit de losse pols. Dat tezamen maakt dat het eindresultaat wel volgens het bedoelde schema loopt.
Beschrijver: Mayke reageert op Wouter. In de volgende scene is de camera geplaatst in een ventilator en draait deze rond. Mayke is in beeld te zien. We horen haar. Ze plaatst vervolgens een onderdeel op de ventilator. Daarna gaat de video naar een afsluiting toe.
Mayke: Dank je wel voor je compliment. Vind ik fijn om te horen.
Volgens mij is deze klaar om verstuurd te worden.
Beschrijver: In beeld staat "Vakfacts" met daaronder "Commercieel technicus engineering". De vakfacts staan opgesomd in beeld: "ontwerpt producten of systemen", "begeleidt het werkproces", "beheert de voorraad", "adviseert klanten", "informeert klanten over marktontwikkelingen", "doet voorstellen voor commercieel beleid". Ondertussen komt een sticker van SBB in beeld met daarop "Wij leiden vakmensen op", het logo van SBB en "Erkend leerbedrijf". De volgende scene geeft weer: "Skills", "Commercieel technicus engineering" met daaronder de benodigde skills: "adviserend", "zelfstandig", "commercieel", "stressbestendig", "overtuigend". Ter afsluiting staat in beeld: "Dit is een productie van beroepsonderwijs (het logo van SBB) bedrijfsleven". "De opnamen voor deze film zijn gemaakt bij één of meer erkende leerbedrijven". Onder de tekst staat het logo van SBB.